DIABETICKÁ NEUROPATIE - AKUPUNKTURA - ČÍNSKÁ MEDICÍNA - SNÍŽENÉ ČITÍ V DKK - BOLESTI ZAD

13.01.2014 14:45

muž - 50 let

 

Muž přichází v doprovodu manželky, není schopen dlouho stát, sedět, trpí výraznými bolestmi do dolní končetiny, má zároveň snížené čití v určitých oblastech obou DKK,chůze je nejistá, zakopává.V noci téměř nespí pro výrazné bolesti několik měsíců. Asi dvacet let se léčí na DM /cukrovku/ a poslední roky je stav stále horší. Inzulínová léčba.

 Při cukrovce dochází vlivem zvýšeného obsahu glukózy v krvi postupně často k narušení funkce nervů a malých cév /v tomto případě obojí/ hlavně v dolních končetinách.Proto trpí diabetici mj. na různé poruchy čití a chronické záněty nervů.Cévy mají ztluštělé stěny a je zde snížené prokrvení určité oblasti,krev v cévách je špatně okysličována, dochází k  jejich porušení a k porušení funkce nervů,může zde dojít i k zvýšené citlivosti na tvorbu bércových vředů.

Muž žádá léčbu pomocí  kombinace čínské medicíny s klasickou západní medicínou, o svém rozhodnutí informoval i svého ošetřujícího lékaře na neurologii, který léčbu nejen schválil, ale i doporučil.

Při první terapii akupunkturou jsem měla obavy, zda muž vydrží alespoň několik minut ležet na lůžku, aniž by díky silným bolestem musel měnit polohu. Byl schopen ulehnout na záda, ale musel mít  pravou DK skrčenou a levou DK opřenou o koleno pravé. Prodýcháváním nejvíce bolestivého místa a šetrnou akupunkturou se podařilo již při první terapii uvolnit výrazný spazmus ve svalech pravé dolní končetiny a k celkové chvilkové relaxaci  těla klienta. Samozřejmě, že účinek terapie trval necelý den a měl tendenci  se opět dostávat do původního velmi akutního stavu.Ale díky pravidelné docházce již po několika návštěvách se stav začal výrazně upravovat. Protože pán dojížděl celkem z daleka, byla možná akupunktura jen 2x/týden, při jeho akutním stavu by byla bývala vhodnější i vícekrát. Po asi 14 dnech byla přidána postupně i léčba bylinami. Na poslední kontrole u neurologa bylo v lékařské zprávě zkonstatováno vlivem terapiií čínské medicíny zlepšení v průchodnosti cév i ve zlepšeném čití v dolních končetinách. Po dlouhé době se klient chystá přerušit pracovní neschopnost a nastoupit do práce. Léčba bude pokračovat bylinami-fytoterapií a pravidelnými měsíčními kontrolami.Zde se léčil v poměrně krátkém časovém období /2 měsíce/  akutní stav pacienta,a proto je vhodné i nadále pokračovat souběžně s léčbou západní medicíny a působit na faktor, který zapříčinil tento stav/diabet. neuropatii/ a to působit na DM /cukrovku/ z pohledu čínské medicíny dlouhodobě.

 

Pokud se vám příspěvek líbí, sdílejte ho prosím.Tím pomůžete cíli zvýšit informovanost o účincích terapií čínské medicíny mezi další, kteří mají podobné obtíže.

 

 

Kontakt

tradiční čínská medicína -rehabilitace Školská Zábřeh 13

vlsasv@seznam.cz

Školská 13
Zábřeh
789 01 budova polikliniky C

583 411 987, 733 665 352

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode