KAZUISTIKA - NEPLODNOST - ČÍNSKÁ MEDICÍNA - STERILITA - IVF - kazuistika

11.10.2015 11:21

  Účelem této minikazuistiky není zveřejnění neúspěšnosti postupů moderní medicíny při léčbě neplodnosti - sterility žen, ale naopak upozornit

  na možnosti  terapií čínské medicíny ve spolupráci s medicínou moderní  být  ve výsledcích úspěšní. Samozřejmě je to velice individuální, ale ráda bych se s vámi podělila o jeden z dalších případů, kdy trpělivost, důvěra klientů a pravidelná docházka na terapie byla ukončena úspěchem.

 

manželský pár - žena 32 let

                        muž  34 let

 Do ordinace mi přišla žena, která se už několik let snažila otěhotnět, ale i když funkčně bylo lékařsky potvrzeno, že vejcovody jsou průchodné, doposud se to nezdařilo . Manžel  měl ve spermiogramu sníženou pohyblivost spermií  na 50%.

 Žena  brala  tak jako většina dívek  v dnešní moderní době od 17 let antikoncepci, v té době trpěla na nesnesitelné bolesti a silné krvácení při menstruaci.

 Po nasazení antikoncepce bolesti ustaly a bolestivé stavy se snížily. Asi po 12 letech antikoncepci vysadila. Mezitím

 absolvovala ve spolupráci s lékaři dvakrát umělé oplodnění, kdy v prvním případě se pokus zdařil a žena otěhotněla, ale po osmi týdnech plod potratila.

Druhý pokus IVF  se nezdařil vůbec. První menstruaci dostala opět až po 7 měsících a to už  po  první cílené terapii čínské medicíny zde u nás. Menstruační cyklus byl nastartován, ale zpočátku byl velice nepravidelný, opožděný /cyklus až 40 dní/, menstruace velice slabá, žena trpěla na zimomřivost, výrazný chlad v HKK, jazyk byl bledý s červenými tečkami u kořene jazyku, pulz byl pomalý a tenký.

Žena se rozhodla, že docházkou na terapie čínské medicíny připraví své tělo na další  umělé oplodnění,aby pokud by byl další pokus úspěšný, mohla  plod donosit.

 

Menstruační cyklus se během 5 měsíců docházky na terapie čínské medicíny zcela upravil, začal být pravidelný, bezbolestný, paní docházela 2x/týden na terapie, její partner zpočátku ne, ale když viděl výsledky terapií, začal docházet také.

Po pěti měsících terapií čínské medicíny v kombinaci s užíváním bylinných odvarů žena otěhotněla  a další pokus IVF  byl zrušen .

 

 

Kontakt

tradiční čínská medicína -rehabilitace Školská Zábřeh 13

vlsasv@seznam.cz

Školská 13
Zábřeh
789 01 budova polikliniky C

583 411 987, 733 665 352

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode