fytoterapie - čínská medicína-zábřeh-šumperk-olomouc-mohelnice-lanškroun

- léčba bylinnými odvary,nápoji,mastmi,wany

- léčba velice individuální -  dle diagnostického vyšetření,jednotlivých obtíží  a celkového obrazu 

- léčbu provádí vystudovaný terapeut v oboru fytoterapie  dle tradiční čínské medicíny

-každá bylina má svoji    siqi - povahu

                                              WU WEI - chuť

                                              GUI JING - tropismus-kam bylina směřuje svými účinky

 - vlivem těchto aspektů působí bylina cíleně na určité potíže a podle převládajícího účinku se léčivky řadí ještě do určitých skupin.Některé pomáhají např. trávit potravu, některé léčí záněty, doplňují qi,zvlhčují,vysušují, zahřívají, chladí, odstraňují parazity, zastavují krvácení, přeměňují hleny a uvolňují kašel a dušnost, utišují ducha, doplňují atd,atd. Pokud byliny smícháme dle potřeb,potíží,určitých pravidel,vznikají tzv. odvary,které se indikují,pokud terapeut neurčí jinak ,většinou dvakrát denně, ráno a večer. Byliny jsou mnohdy velice výrazných chutí, tudíž pro někoho, než si zvykne, může být pití odvarů chuťově nedobré.Účinky  ale většinou zakryjí nepříjemnou chuť. Tak jako u běžných léků se někdy může stát, že klient odvar nebude tolerovat,tzn. snášet. Léčba bude muset být nahrazena jinými bylinami, či bude muset být zcela vysazena a nahrazena jiným druhem terapie, která bude  tolerována.Takových případů je však velice malé procento.

Bylinná léčba v tradiční čínské medicíně má hluboké kořeny, několik tisíců let byla aplikována, odzkoušena a vyučována,ctěna jako poklad .

Právě vynikající výsledky přilákaly po celém světě mnoho odborníků,kteří začali byliny studovat,studovali jejich využití v léčbě a šířili toto umění dál.

 

 

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode